Ciekawe festiwale i imprezy w Polsce – pomysł na wycieczkę

Wycieczka po Polsce, wcale nie musi oznaczać zwiedzania wiekowych zabytków, czy kolejnego kościoła na trasie. Pomysłem, by ruszyć się z domu może być również jakiś ciekawy festiwal organizowany w kraju. Tego rodzaju imprez mniejszych czy większych jest mnóstwo. Wystarczy dobry rekonesans i prawie co tydzień można być w innym miejscu i brać udział w miejscowej zabawie. Warto jednak wybierać ciekawe wydarzenia, bo nie każdego skusi wizyta na święcie ziemniaka. Z tego też powodu podamy Wam kilka naszych subiektywnie wybranych festiwali, w których uczestnictwo zadowoli całe rodziny oraz osoby mocno wybredne pod tym względem.

Top 5 najbardziej interesujących festiwali w Polsce

1. Pierwszym chyba najbardziej znanym festiwalem są Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym. Fragmenty tego wydarzenia często są zamieszczane i w sieci i w telewizji. Cała zabawa polega na wybudowaniu jakiegoś pływadła, którym dotrze się do mety. W tym przypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia. Która z pływających konstrukcji dotrze pierwsza na mecie wygrywa nagrodę pieniężną. Jednak wcale nie trzeba być uczestnikiem tej imprezy, można równie dobrze się bawić oglądając wszystko z brzegu. Impreza w pływaniu na byle czym odbywa się na rzece Netta w Augustowie, w okresie wakacyjnym (lipiec lub sierpień).

2. Drugim wartym uwagi wydarzeniem w Polsce jest Festiwal Czekolady. Ma on miejsce we Warszawie na początku grudnia. To idealna impreza dla wszystkich łasuchów i miłośników czekolady. Podczas festiwalu można podpatrzeć jak wykonuje się i zdobi pralinki, czy buduje mural z czekolady. Na miejscu oczywiście jest opcja degustacji oryginalnych słodyczy, a także możliwość zobaczenia pokazów prawdziwych mistrzów. Wstęp jest płatny.

3. Trzecim interesującym wydarzeniem są Plażowe Mistrzostwa Budowniczych. Impreza z serii dla tych dużych i tych małych. Ta coroczna zabawa rozgrywa się na naszych bałtyckich plażach. Udział w niej biorą wszystkie chętne kurorty i rywalizują ze sobą, za pomocą drużyn. Ich zadaniem jest budowa jak największego obiektu z piasku. Wygrywa ten, który po zmierzeniu okaże się numerem jeden pod względem wielkości. Mistrzostwa odbywają się we wakacje, na nadbałtyckich plażach. Czas na budowę to jedynie 1,5 godziny.

4.Kolejna propozycja są Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. To dość nietypowa i o wiele mniejsza, jeśli chodzi o rozmach impreza. Odbywa się ona w Rabkolandzie w Rabce, w sierpniu. Co roku uczestniczą w niej zarówno zawodowcy, jak i amatorzy sztuczek gumą balonową. Wygrywa ten kto w określonym czasie zrobi największy balon. Aby wziąć udział w konkurencji, trzeba uprzednio się zapisać. Oczywiście atrakcją jest też tu sam Rabkoland, który jest po prostu wesołym miasteczkiem, gdzie można miło spędzić czas, jak w każdym innym. Udział w mistrzostwach jest bezpłatny, jednak za wejście na teren Rabkolandu trzeba zapłacić.

5. Ostatnią naszą propozycja skierowana bardziej dla dorosłych jest Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów Chmielaki Krasnostawskie. To taki nasz lokalny Oktoberfest, tylko organizowany w Krasnystawie. Święto piwa jest tu obchodzone od 1992 roku, a tradycje chmielarskie sięgają ponad pół wieku. Oprócz oczywistych atrakcji jakim jest możliwość spróbowania wielu rodzaju piwa, odbywają się tu towarzyszące koncerty i konkursy. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów Chmielaki Krasnostawskie odbywa się pod koniec sierpnia, każdego roku.

Zawody w pływaniu na byle czym
Zawody w pływaniu na byle czym – autor: Józef Kowalski

Czy byliście na którymś z opisanych przez nas wydarzeń? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach! Zerknijcie też na nasze artykuły o ciekawych miejscach w Polsce i niezwykłych festiwalach w naszym kraju.


« || »2023